Akademia Mocy to .....

O mnie

Renata Katarzyna Oczkowska

Coach&Terapeuta holistyczny,

Trener rozwoju osobistego i pracy z ciałem

- podchodzę holistycznie do pracy z drugim człowiekiem,

bo dusza jest ważna i umysł i ciało i serce.

Na wszystko trzeba popatrzeć, bo nie zawsze wiemy,

gdzie leży to miejsce, które najbardziej potrzebuje zmian, uzdrowienia, rozwoju.

✅ Certyfikowany Coach EMCC

✅ Certyfikowany Provider TRE®

✅ Praktyk Masażu Acces Bars

✅ Live & business coach systemowy

✅ Certyfikowany terapeuta ustawień systemowych rodzin

✅ Absolwent rocznego Kursu technik terapii tańcem i ruchem IBA

✅ Praktyk Acess Bars

✅ Praktyk Masażu Dotyk Motyla

✅ Mistrz Nauczyciel i Uzdrowiciel Reiki

✅ Trener Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży

Współzałożyciel i Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia TRE.

Uczestnictwo w stowarzyszeniu pozwala mi na moją potrzebę pracy non profit, prospołecznej.

 

Akademia Mocy to mój autorski projekt, który jest w ciągłym rozwoju tak jak ja :)

​Odkąd pamiętam zawsze interesowała mnie szeroko rozumiana tajemnica psychiki ludzkiej. Intrygowała i ciekawiła istota miłości, alchemia szczęścia, kwestia wiary, wpływ przekonań na nasze sukcesy, ciekawość jak daleki wpływ ma nasza podświadomość na to jak układa się nasze życie, a ostatnio istota wpływu tych i innych aspektów na kondycję i zdrowie naszego ciała.

Poszukiwanie zmian w życiu „na lepsze” zaczęłam od samej siebie. Sama przeszłam swoją ścieżkę rozwoju (na której będę do końca swych ziemskich dni) zagłębiając się w głąb siebie różnymi metodami, doświadczając różnych technik (coaching, treningi interpersonalne, psychologia, medytacje, reiki, tantra, tai chi, bioenergetyka, terapie systemowe, terapie manualne, psychosomatyka, totalna biologia …).
W pewnym momencie życia uznałam, że zgromadzona wiedza jest tak uniwersalna (w prosty sposób prowadzi do doświadczania szczęścia), iż postanowiłam pogłębić ją tak, by móc dzielić się nią z innymi: kończąc wiele kursów, uczestnicząc w szeregu warsztatów i treningów, czytając tomy książek i publikacji, czerpiąc mądrość od wielu nauczycieli i mentorów ale też zwykłych mądrych ludzi.

Ważnym czasem moich zmian było doświadczenie w wieku dojrzałam macierzyństwa. To co słodkie i piękne w macierzyństwie dawało mi energię i pęd życiowy, a to co trudne było wyzwaniem do dalszego rozwoju i zmian w życiu, ale przede wszystkim w sobie. A poszukiwanie odpowiedzi na pytania jakie się rodziły we mnie w roli bycia mamą poprowadziły mnie do rozwoju w obszarze w pracy z dziećmi i pracy z tzw. wewnętrznym dzieckiem.

I tak, ta „wiedza” oraz dzielenie się nią, stało się moją pasją życiową.

Moim marzeniem jest przekazywać tą wiedzę innym w taki sposób, by kolejne pokolenia od samego momentu poczęcia, miały szansę wzrastać w większej świadomość i tym samym miały większą szansę na doświadczanie spełnienia, szczęścia, realizacji swoich marzeń.

Jako młoda osoba pracowałam w small businessie, a potem przez wiele, wiele lat pracowałam w dużych korporacjach, głównie w obszarze finansów i zrządzania. Doświadczenia w pracy w małych i wielkich firmach dają mi szersze spojrzenie na funkcjonowanie jednostki ludzkiej w obszarze zawodowym oraz rzetelne doświadczenie w realizacji dużych zadań i projektów również o zasięgu krajowym.

Posiadam doświadczenie pracy zarówno jako członek zespołu (w tym w strukturze macierzowej i projektowej), jak również w zarządzaniu zespołem, nadzór nad jednostkami terenowymi i spółkami zależnymi oraz moderowanie spotkań, narad roboczych, negocjacje itp. Jako przełożony określałam ścieżki karier zawodowych pracowników, programy szkoleniowe, systemy motywacji, jak również przeprowadzałam oceny kwalifikacyjne pracowników.

I to doświadczenie jest bezcenne w pomocy i  pracy z człowiekiem z tzw. Korpo i small businessu. Sama nim byłam i nie jedno "od kuchni" widziałam i doświadczyłam :)

Zatem w pracy z ludźmi wykorzystuję swoje doświadczenie zarówno w small businessie, w wielkich korporacjach, wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzania, jak i wiedzę ze swojej pasji jaką jest psyche człowieka. W mojej pracy towarzyszy mi głębokie przekonanie, że to człowiek sam wie czego potrzebuje, dokąd zmierza, potrafi sam się uleczyć i uzdrowić swoje życie - ciało, rozum i duszę. Coachowie, trenerzy, terapeuci mogą być jedynie wsparciem na tej drodze i pomagają przejść tą drogę w kierunku celów danego człowieka, a czasem to wsparcie polega właśnie na odkryciu tych celów.

Każdy jest specjalistą od samego siebie. Tyko on wie co jest dla niego dobre, tylko on wie dokąd chce iść, tylko on wie jakie cele chce osiągnąć, tylko on wie jakie są jego pragnienia i marzenia. Zatem nie bójmy się odkrywać siebie, uzdrawiać w sobie to, co boli ciało, serce lub duszę.

Odpowiedzi zawsze są wewnątrz nas.


Moc jest w Tobie, wystarczy, że się na nią otworzysz i wyciągniesz po nią dłoń.

Czasem potrzebna jest „inna dłoń” by wesprzeć Cię w drodze do Twojej mocy – ja doświadczyłam wielu takich pomocnych dłoni w swoim życiu, a teraz sama wspieram w swojej pracy i w życiu innych.

Wierzę, że nawet po najgorszych przeżyciach, katastrofach życiowych, traumach jest w nas „zdrowa cząstka”, dzięki której możemy wiele uzdrowić w nas i w naszym życiu.

Lubię pracować z dorosłymi, ale i też dziećmi (m.in. TRE®, masaż dotyk motyla, uwalnianie emocji). Lubię pracować grupowo (sesje, warsztaty, szkolenia), jak i indywidualnie. Każdy może wybrać co jest dla niego najlepsze, na dany moment – grupa czy praca indywidualna.

******************

***********

WSPÓŁPRACA Z INNYMI/ REALIZACJA PROJEKTÓW

Od IV kwatału 2021 roku  współpracuję j z Kliniką leczenia zaburzeń odżywiania OTULENIE w Warszawie.

Moje TRE i praca z ciałem wspiera szeroki program dla osób (głównie młodzieży) z zaburzeniami odżywiania.

Temat ważny i trudny, ale przy takim bogatym programie, który prowadzą doświadczeni terapeuci

oraz holistycznym podejściu do każdej osoby, możliwy do uzdrowienia.

Jeśli, ktoś zmaga się z takimi trudnościami polecam wejście na stronę www.otulenie.pl

i skorzystanie z szerokiego autorskiego programu wsparcia, konsultacji, terapii etc.

Są również organizowane 6 tygodniowe tzw. Turnusy leczenia zaburzeń odżywiania.

POLECAM

271535338_5009844195706631_75849201979748191_n.jpg
Renata K. Oczkowska_foto BIO_TRE.jpg
_DSC1077.jpg
TOP_DSC1373.jpg
IMG_3905 (2).JPG

 

MisJa Akademii

Pomagaj, dziel się z innymi, tak jakbyś robił to dla siebie.

Z miłością, z uważnością, jak tylko to najlepiej potrafisz.

Poprzez serce, używając rozumu, z poszanowaniem ciała, trafiaj
do zakamarków duszy.

Dla siebie, dla innych, dla świata, dla niższych i wyższych celów.

Dla… dla... dla tego czego potrzebujesz, dla tego co dla Ciebie jest ważne,
dla tego co jest celem/sensem Twojego istnienia…

Cel Akademii Mocy

Akademia Mocy to miejsce wymiany - wiedzy, doświadczenia, metod, narzędzi etc. pomagających i wspierających w odnajdywaniu swojej Drogi życia ........

 

Na  swojej ścieżce życia poszukiwałam zmiany, poszukiwałam swojego wewnętrznego szczęścia, spełnienia, zrozumienia siebie i innych oraz zrozumienia istoty życia itd. itp. A gdy zaczęłam „tego dotykać” i doświadczać, postanowiłam podzielić się tą wiedzą i doświadczeniem z innymi, by pomagać innym również odnaleźć swoją Drogę.

W myśl zasady: że warto "dotykać" zmian, i że każdy może być dla nas nauczycielem, wsparciem, mentorem, wskazówką etc.

I dziś dzielę się tą wiedzą, nie ustając w poszukiwaniu źródła głębszej wiedzy
i doświadczania życia na swojej Drodze Życia. Na stronach Akademii znajdziesz też wiele informacji nt. przeróżnych ideologii, narzędzi i metod rozwoju osobistego.

Może i Ty jeśli trafiłaś/-eś na te stronę, znajdziesz coś co Ci pomoże, zainspiruje, czegoś dotknie, nakieruje etc. w odnajdywaniu i podążaniu Twoją Drogą.

 

Znajdziesz tu m.in. artykuły, listę książek, narzędzi, motta i cytaty, informacje o warsztatach, kursach, spotkaniach etc.,

lecz pamiętaj,

największą mądroscią jest to co podpowiada Ci serce. To Ty jesteś ekspertem od siebie samego i tylko Ty wiesz czego potrzebujesz, co jest dla Ciebie najlepsze, właśnie teraz i właśnie dziś.

2019.03.13 - Certyfikat TRE Provider.jpg
2019.01.25 - Certyfikat Trener Umiejętności Społecznych Dzieci i Młodzieży - bez PESEL.jpg
2018.07.01 - Certyfikat Trainer Signature TRE.jpg
2018.05.20 - Masaż Motyla_2018_zaświadczenie bez.jpg
2019.02.10 - Zaświadczenie Kurs Terapia Sytemowa Rodzin - Suplement - str A.jpg